Nakladatelství KEY Publishing - Odborná literatura. - VOLNÝ ČAS Ivana Blahutová Nessun dorma ... a jiné příběhy

Kliknutím zvětšíte

Nessun dorma ... a jiné příběhy

Ivana Blahutová

Cena: 129,00 Kč Běžně za 139,00 Kč
117,27 Kč bez DPH
 ks  

Třináct povídek ze současnosti (přesněji z let 1996–2004) vypráví o ženách a dívkách, jejichž dlouhodobé všední problémy v nečekaném okamžiku nezvratně a osudově kulminují. Do běžného života hrdinek různého, převážně však středního věku zasahují okolnosti, které je definitivně zbavují posledního zbytku iluzí o světě i o sobě samých. A pokud některé z nich nějaká iluze ještě zbude, přijde o ni nepochybně ihned po závěrečné větě. Určitou výjimku představuje pouze titulní novelka Nessun dorma, jejíž „pohádkově“ vysvobozující konec lze nicméně zároveň chápat i jako vyústění hororové. Příběhy s  konkrétním sociálním ukotvením a přesnými dobovými detaily jsou nezřídka protkány fantaskními motivy a symboly. Žánrově oscilují mezi realistickou psychologickou povídkou, groteskou a antiutopií. Knížka není určena konzumentkám dámského oddechového čtiva, pro které coby varování citujeme dávné vyjádření Michaela Bronce, vydavatele sborníku fantasy literatury, zamítajícího povídku Léto v Pyropoli: „…nesmírně zajímavá, ale natolik šílená, že bych si s ní netroufl sborník otevřít“ (Drakobijci IV, nakl. Straky na vrbě, Praha 2002. Doslov, s. 443). K tomuto názoru autorka suše podotýká, že Léto v Pyropoli nezobrazuje nic jiného než její každodenní existenci. Obdobně jako ostatních dvanáct příběhů nezobrazuje nic jiného než každodenní existenci řady dalších žen (a mužů).

  • Počet stran: 155
  • Formát: A5
  • Vazba: V2
  • Rok vydání: 2010 (1.vydání)

ISBN 978-80-7418-005-7

Novinky v nabídce

Petr Rožňák, Karel Kubečka a kolektiv Země Visegrádu a migrace - Fenomén procesu migrace, integrace a reintegrace v kontextu bezpečnosti zemí V4

Země Visegrádu a migrace - Fenomén procesu migrace, integrace a reintegrace v kontextu bezpečnosti zemí V4

Petr Rožňák, Karel Kubečka a kolektiv

Cena: 544,00 Kč
Běžně za 640,00 Kč

Karel Schelle, Jaromír Tauchen (eds.) Encyklopedie českých právních dějin, XIII. svazek Smlouva o - Součást

Encyklopedie českých právních dějin, XIII. svazek Smlouva o - Součást

Karel Schelle, Jaromír Tauchen (eds.)

Cena: 1490,00 Kč

Zobrazit všechny novinky v nabídce...

Telefon: 777 262 490, e-mail: obchod@keypublishing.cz, více kontaktů...

© 2008 www.keypublishing.cz, webdesign a realizace COVER MEDIA, všechna práva vyhrazena. Tento e-shop je provozován na systému ACTUANA SHOP.