Nakladatelství KEY Publishing - Odborná literatura. - ENCYKLOPEDIE Karel Schelle, Jaromír Tauchen (eds.) Encyklopedie českých právních dějin, XIV. svazek Soudnictví

Kliknutím zvětšíte

Encyklopedie českých právních dějin, XIV. svazek Soudnictví

Karel Schelle, Jaromír Tauchen (eds.)

Cena: 1690,00 Kč
1536,36 Kč bez DPH
 ks  

Encyklopedii českých právních dějin vydává Vydavatelství a nakladatelství Aleš Čeněk, s.r.o. v koedici s KEY Publishing s.r.o.

Encyklopedie českých právních dějin je zcela unikátní projekt skupiny právních historiků soustředěných v právněhistorické společnosti The European Society for History of Law založené v roce 2009 v Brně. Ve spolupráci s předními právněhistorickými pracovišti v ČR a SR a řadou historických pracovišť, vědeckých ústavů, archivů, muzeí, ale i odborníků z praxe se podařilo vytvořit několikasetčlenný kolektiv autorů z České republiky a Slovenské republiky, ale i z Rakouska, Maďarska, Polska, Německa a dalších evropských států. Výsledkem jejich několikaleté práce je mnohosvazková encyklopedie sumarizující všechny důležité poznatky z historie státu a práva na území České republiky.

Encyklopedie českých právních dějin je strukturována do několika částí. Kromě vstupních úvodních studií osvětlujících vznik a podstatu práva, vztah státu a práva, periodizaci vývoje státu a práva na území dnešní České republiky a vývoj právní vědy, je stěžejní částí encyklopedie komplex obsahující věcná hesla. Samostatnou část encyklopedie tvoří několikasetčlenný soubor životopisů předních českých a československých právníků. Doplňky encyklopedie jsou přílohy a podrobný přehled právních dějin v datech. Jednotlivá hesla jsou doplněna podrobnou bibliografií a odkazy, provázanými s ostatními hesly.

XIV. svazek Encyklopedie českých právních dějin je opět svazkem monotématickým, tentokráte věnovaným soudnictví. V úvodu čtenář nalezne velký soubor obsahující hesla umožňující komplexní pohled na celkový vývoj soudnictví v jednotlivých etapách vývoje našeho státu. Na to navazuje hlavní část svazku, tedy abecedně řazené jednotlivé soudy. Závěr svazku patří problematice, která úzce souvisí se soudnictvím.

Ceny jednoho svazku jsou stanoveny takto:
- doporučená prodejní cena - 1 690,- Kč vč. DPH
- zvýhodněná cena při objednávce celého kompletu - 1 390,- Kč vč. DPH
- zvýhodněná cena pro autory, kteří v daném svazku nemají příspěvek - 1 190,- Kč vč. DPH
- režijní cena autorského výtisku - 950,- Kč vč. DPH

Při objednávce uveďte prosím do vzkazu, kterou cenovou verzi objednáváte.

Více na: http://www.encyklopedie-pravni-dejiny.cz/

  • Počet stran: 855
  • Formát: B5
  • Vazba: V8
  • Rok vydání: 2019 (1. vydání)

ISBN 978-80-7418-302-7
ISBN 978-80-7418-238-9 (Soubor)

Novinky v nabídce

Není k dispozici

Cena: 0,00 Kč

Není k dispozici

Cena: 0,00 Kč

Zobrazit všechny novinky v nabídce...

Telefon: 777 262 490, e-mail: obchod@keypublishing.cz, více kontaktů...

© 2008 www.keypublishing.cz, webdesign a realizace COVER MEDIA, všechna práva vyhrazena. Tento e-shop je provozován na systému ACTUANA SHOP.