Nakladatelství KEY Publishing - Odborná literatura. - ELEKTRONICKÁ VERZE Karel Kadlec, Miloš Kmínek, Pavel Kadlec a kolektiv Měření a řízení chemických, potravinářských a biotechnologických procesů - Díl I. Provozní měření - elektronická verze (pdf soubor)

Kliknutím zvětšíte

Měření a řízení chemických, potravinářských a biotechnologických procesů - Díl I. Provozní měření - elektronická verze (pdf soubor)

Karel Kadlec, Miloš Kmínek, Pavel Kadlec a kolektiv

Cena: 610,00 Kč Běžně za 714,00 Kč
554,55 Kč bez DPH
 ks  

Kniha Měření a řízení chemických, potravinářských a biotechnologických procesů vychází vzhledem k rozsahu textu ve dvou dílech: Díl I. Provozní měření a Díl II. Řízení technologických procesů.

Text Dílu I. Provozní měření je rozdělen do dvou částí. V úvodní části I, se čtenář seznámí se základními pojmy a způsoby kreslení a označování měřicích a řídicích obvodů, s obecnými vlastnostmi provozních měřicích přístrojů, včetně podkapitoly o nejistotách měření; po vysvětlení pojmů Internet věcí a Průmysl 4.0 následuje problematika měření a sběru dat pomocí počítače, základy komunikace v informačních a průmyslových sítích, charakteristika sběrnic a softwaru pro sběr a zpracování dat.
Část II je věnována měření technologických veličin. Těžiště této části II spočívá ve vysvětlení principů a metod měření technologických veličin a v popisu příslušného přístrojového vybavení: měření teploty, tlaku, průtoku, hladiny, množství tepla, hmotnosti – průmyslová vážicí technika, vlhkosti, složení kapalných a plynných směsí a měření velikosti částic, pórů a pórovitosti materiálu. Vedle popisu funkce snímačů technologických veličin zde najde čtenář kritéria pro výběr vhodného typu snímače, doporučení k jejich správné instalaci, porovnání předností a omezení jednotlivých typů a možnosti využití v provozní praxi.
Tématice řízení procesů a ukázkám laboratorních a průmyslových aplikací řízení chemických, potravinářských a biotechnologických procesů a výrob je podrobně věnován navazující Díl II. Řízení technologických procesů.

Úkolem publikace je poskytnout čtenáři základní znalosti z oboru měření a automatického řízení technologických procesů. Kniha by měla sloužit nejen jako text pro studenty bakalářského, magisterského a doktorského studia, ale současně i jako všeobecně užívaná příručka pro odborníky v praxi a obecně pro celou odbornou veřejnost.

Při objednávce I. i II. dílu vám nabízíme zvýhodněnou cenu 1 120,- Kč za komplet. Uveďte prosím do vzkazu, že objednáváte oba díly.

  • Počet stran: 584
  • Rok vydání: 2020 (1. vydání)

ISBN 978-80-7418-369-0
ISBN 978-80-7418-368-3 (soubor)

 

Pozn: Elektronickou verzi publikace je možné zaplatit zálohovou fakturou, kterou vám zašleme na základě vaší objednávky. Poštovné a balné, které se vám objeví v potvrzení objednávky, vám samozřejmě nebude účtováno. Po úhradě zálohy vám bude na váš mail zaslán pdf soubor.

Novinky v nabídce

Karel Schelle, Jozef Beňa, Jaromír Tauchen a kol. Ústava a ústavní systém meziválečného Československa

Ústava a ústavní systém meziválečného Československa

Karel Schelle, Jozef Beňa, Jaromír Tauchen a kol.

Cena: 950,00 Kč

David Kolumber Zánik Jugoslávie

Zánik Jugoslávie

David Kolumber

Cena: 264,00 Kč
Běžně za 310,00 Kč

Zobrazit všechny novinky v nabídce...

Telefon: 777 262 490, e-mail: obchod@keypublishing.cz, více kontaktů...

© 2008 www.keypublishing.cz, webdesign a realizace COVER MEDIA, všechna práva vyhrazena. Tento e-shop je provozován na systému ACTUANA SHOP.