Nakladatelství KEY Publishing - Odborná literatura. - ELEKTRONICKÁ VERZE Karel Kadlec, Miloš Kmínek, Pavel Kadlec a kolektiv Měření a řízení chemických, potravinářských a biotechnologických procesů - Díl II. Řízení technologických procesů - elektronická verze (pdf soubor)

Kliknutím zvětšíte

Měření a řízení chemických, potravinářských a biotechnologických procesů - Díl II. Řízení technologických procesů - elektronická verze (pdf soubor)

Karel Kadlec, Miloš Kmínek, Pavel Kadlec a kolektiv

Cena: 643,00 Kč Běžně za 756,00 Kč
584,55 Kč bez DPH
 ks  

Kniha Měření a řízení chemických, potravinářských a biotechnologických procesů vychází vzhledem k rozsahu textu ve dvou dílech: Díl I. Provozní měření a Díl II. Řízení technologických procesů.

Díl II. Řízení technologických procesů je rozdělen do dvou částí a navazuje i číslováním kapitol na předchozí Díl I. Provozní měření. Část III podrobně popisuje tématiku řízení výrobních procesů. V kap. 12 jsou stručně zopakovány základní pojmy (systém, veličiny, základní vztahy), kap. 13 pojednává o matematických modelech a kap. 14 se zabývá simulací řešení rovnic matematických modelů. V kap. 15., věnované řízení procesů, jsou analyzovány vlastnosti regulovaných soustav jejich dynamické chování, včetně akčních členů a jejich vlastností, popisu vlastností a funkce regulátorů a sestavení regulačního obvodu. Dále jsou v této kap. popsána základní regulační schémata, která se v chemické a potravinářské technologii běžně používají. Kap. 16 je věnována logickému řízení, které se velice často v praxi uplatňuje, zejména při řízení dávkových procesů, které jsou podrobně uvedeny v kap. 17. Kap. 18 až 20 seznamují s moderními počítačovými řídicími a informačními systémy, s jejich současnými možnostmi a perspektivami dalšího rozvoje, včetně počítačové simulace technologických provozů.
Část IV je věnována praktickým ukázkám laboratorních a průmyslových aplikací řízení chemických, potravinářských a biotechnologických procesů. Kap. 21 se zabývá řízením modelových a laboratorních stanic, kap. 22 řízením průmyslových aplikací v potravinářství a biotechnologiích a kap. 23 pojednává o aplikacích řízení v chemických a ostatních výrobách. Aplikace v kap. 22 a 23 pokrývají průřezově oblast tzv. procesního průmyslu. Jedná se o řízení procesních výrob, které jsou charakterizovány spojitým řetězcem výrobních kroků, na rozdíl od diskrétních výrob, při kterých se výrobek vyrábí postupně v krocích. Typickým představitelem procesních výrob jsou právě výroby chemické, potravinářské a biotechnologické.

Úkolem publikace je poskytnout čtenáři základní znalosti z oboru měření a automatického řízení technologických procesů. Kniha by měla sloužit nejen jako text pro studenty bakalářského, magisterského a doktorského studia, ale současně i jako všeobecně užívaná příručka pro odborníky v praxi a obecně pro celou odbornou veřejnost.

Při objednávce I. i II. dílu vám nabízíme zvýhodněnou cenu 1 120,- Kč za komplet. Uveďte prosím do vzkazu, že objednáváte oba díly.

  • Počet stran: 616
  • Rok vydání: 2020 (1. vydání)

ISBN 978-80-7418-370-6
ISBN 978-80-7418-368-3 (soubor)

 

Pozn: Elektronickou verzi publikace je možné zaplatit zálohovou fakturou, kterou vám zašleme na základě vaší objednávky. Poštovné a balné, které se vám objeví v potvrzení objednávky, vám samozřejmě nebude účtováno. Po úhradě zálohy vám bude na váš mail zaslán pdf soubor.

Novinky v nabídce

Karel Schelle, Jaromír Tauchen (eds.) Encyklopedie českých právních dějin, XXI. svazek Volby - Zákon o

Encyklopedie českých právních dějin, XXI. svazek Volby - Zákon o

Karel Schelle, Jaromír Tauchen (eds.)

Cena: 1490,00 Kč

David Kolumber Zánik Jugoslávie

Zánik Jugoslávie

David Kolumber

Cena: 264,00 Kč
Běžně za 310,00 Kč

Zobrazit všechny novinky v nabídce...

Telefon: 777 262 490, e-mail: obchod@keypublishing.cz, více kontaktů...

© 2008 www.keypublishing.cz, webdesign a realizace COVER MEDIA, všechna práva vyhrazena. Tento e-shop je provozován na systému ACTUANA SHOP.