Nakladatelství KEY Publishing - Odborná literatura. - MONOGRAFIE David Hanák Koncept lidských práv a jeho dopad na výkon práva v demokracii

Kliknutím zvětšíte

Koncept lidských práv a jeho dopad na výkon práva v demokracii

David Hanák

Tuto publikaci objednávejte přímo na mailovém kontaktu: DHanak@seznam.cz

Cena: 250,00 Kč
227,27 Kč bez DPH
 ks  

Publikace se zabývá problematikou lidských práv jako paradigmatického konceptu. V části A.) rozebírá metodologii, analyzuje historii a vznik konceptu lidských práv a jeho antipodu konceptu rasových práv. V časti B.) je pak rozebírána definice a metodologie stanovení lidských práv a to na základě porovnání se současnými poznatky v oblasti evoluční teorie. Následně je rozebírána sociobiologická životní r-strategie a K-strategie a výklad uspořádání společností na základě aplikaci jmenovaných strategií u jednotlivých populací. Dále je rozebírán dopad evolučních limitů druhu homo sapiens sapiens vyvozených z evolučních závěrů na výkon práva.  Jsou definovány minimální předpoklady pro existenci funkční demokracie. Lidská práva jsou definována jako utopie v jejímž důsledku dochází k postupné destrukci endogenních demokratických procesů a k exkluzivnímu postavení soudní moci, která tak stojí mimo kontrolu demokratického suveréna. Lidská práva pak mají také dopad na migraci resp. přispívá k exogenní destrukci demokracie změnou populace v jednotlivých státech. V závěru, je konstatováno, že díky současnému konceptu lidských práv, stojíme na pokraji paradigmatické diskontinuální změny hodnotového řádu.

  • Počet stran: 179
  • Formát: A5
  • Vazba: V2
  • Rok vydání: 2020 (1. vydání)

ISBN 978-80-7418-342-3

Novinky v nabídce

David Kolumber Zánik Jugoslávie

Zánik Jugoslávie

David Kolumber

Cena: 264,00 Kč
Běžně za 310,00 Kč

Karel Schelle, Ladislav Vojáček, Jaromír Tauchen Právněhistorická věda

Právněhistorická věda

Karel Schelle, Ladislav Vojáček, Jaromír Tauchen

Cena: 162,00 Kč
Běžně za 190,00 Kč

Zobrazit všechny novinky v nabídce...

Telefon: 777 262 490, e-mail: obchod@keypublishing.cz, více kontaktů...

© 2008 www.keypublishing.cz, webdesign a realizace COVER MEDIA, všechna práva vyhrazena. Tento e-shop je provozován na systému ACTUANA SHOP.