Nakladatelství KEY Publishing - Odborná literatura. - MONOGRAFIE Ladislav Vojáček, Karel Schelle, Jaromír Tauchen Právní dějiny na brněnské právnické fakultě (100 let brněnské právní historie)

Kliknutím zvětšíte

Právní dějiny na brněnské právnické fakultě (100 let brněnské právní historie)

Ladislav Vojáček, Karel Schelle, Jaromír Tauchen

Cena: 1590,00 Kč
1445,45 Kč bez DPH
 ks  

Jako další příspěvek k nedávnému kulatému výročí založení Právnické fakulty Masarykovy univerzity předkládají Ladislav Vojáček, Karel Schelle a Jaromír Tauchen publikaci věnovanou vývoji oborů právní dějiny a romanistika na brněnské Právnické fakultě v uplynulém století. Kniha čítající 626 stran se skládá z několika částí. Úvodní část se věnuje charakteristice historickoprávních předmětů, učebním pomůckám, vědeckému zaměření členů Katedry dějin státu práva, významným projektům či zahraničním stykům katedry. Druhá a zároveň nejrozsáhlejší část obsahuje biografické medailonky celkem třiceti právních historiků a romanistů, kteří v uplynulých sto letech na brněnské Právnické fakultě působili či v současnosti působí. Její součástí je i bibliografie. V závěru publikace nalezne čtenář seznamy katedrou uspořádaných konferencí, seznam kvalifikačních prací obhájených na Katedře dějin státu a práva od poloviny sedmdesátých let či vyobrazení obálek nejvýznamnějších knih brněnských právních historiků. V závěru je publikováno 67 fotografií ze života katedry a rovněž archiválie dokládající její činnost od doby jejího vzniku v roce 1969. Čtenářsky zajímavé jsou osobní vzpomínky Eduarda Vlčka a Karla Schelleho na začátky fungování katedry a její další rozvoj v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století.

  • Počet stran: 625
  • Formát: B5
  • Vazba: V8
  • Rok vydání: 2020 (1. vydání)

ISBN 978-80-7418-348-5

Novinky v nabídce

David Kolumber Zánik Jugoslávie

Zánik Jugoslávie

David Kolumber

Cena: 264,00 Kč
Běžně za 310,00 Kč

Karel Schelle, Ladislav Vojáček, Jaromír Tauchen Právněhistorická věda

Právněhistorická věda

Karel Schelle, Ladislav Vojáček, Jaromír Tauchen

Cena: 162,00 Kč
Běžně za 190,00 Kč

Zobrazit všechny novinky v nabídce...

Telefon: 777 262 490, e-mail: obchod@keypublishing.cz, více kontaktů...

© 2008 www.keypublishing.cz, webdesign a realizace COVER MEDIA, všechna práva vyhrazena. Tento e-shop je provozován na systému ACTUANA SHOP.