Nakladatelství KEY Publishing - Odborná literatura. - ENCYKLOPEDIE Karel Schelle, Jaromír Tauchen (eds.) Encyklopedie českých právních dějin, XXII. svazek Zákon ob-Ž

Kliknutím zvětšíte

Encyklopedie českých právních dějin, XXII. svazek Zákon ob-Ž

Karel Schelle, Jaromír Tauchen (eds.)

Cena: 1490,00 Kč
1354,55 Kč bez DPH
 ks  

Encyklopedii českých právních dějin vydává Vydavatelství a nakladatelství Aleš Čeněk, s.r.o. v koedici s KEY Publishing s.r.o.

Encyklopedie českých právních dějin je zcela unikátní projekt skupiny právních historiků soustředěných v právněhistorické společnosti The European Society for History of Law založené v roce 2009 v Brně. Ve spolupráci s předními právněhistorickými pracovišti v ČR a SR a řadou historických pracovišť, vědeckých ústavů, archivů, muzeí, ale i odborníků z praxe se podařilo vytvořit několikasetčlenný kolektiv autorů z České republiky a Slovenské republiky, ale i z Rakouska, Maďarska, Polska, Německa a dalších evropských států. Výsledkem jejich několikaleté práce je mnohosvazková encyklopedie sumarizující všechny důležité poznatky z historie státu a práva na území České republiky.

Encyklopedie českých právních dějin je strukturována do několika částí. Kromě vstupních úvodních studií osvětlujících vznik a podstatu práva, vztah státu a práva, periodizaci vývoje státu a práva na území dnešní České republiky a vývoj právní vědy, je stěžejní částí encyklopedie komplex obsahující věcná hesla. Samostatnou část encyklopedie tvoří několikasetčlenný soubor životopisů předních českých a československých právníků. Doplňky encyklopedie jsou přílohy a podrobný přehled právních dějin v datech. Jednotlivá hesla jsou doplněna podrobnou bibliografií a odkazy, provázanými s ostatními hesly.

Po osmi letech příprav jsme se dostali k 22. svazku Encyklopedie českých právních dějin, což je poslední svazek obsahující věcná hesla. Všech dosud vydaných 22 svazků zahrnuje téměř 3 400 věcných hesel, která podrobně představují všechny důležité právněhistorické a státně právní události a dokumenty. Aby se čtenáři lépe orientovali v publikovaných heslech, připravili jsme tematický rejstřík, jenž je součástí tohoto svazku.
Pro lepší přehled o vývoji českého (československého) státu připravila skupina historiků a kartografů soubor map, které tento vývoj dokreslují.
Další tři svazky encyklopedie budou věnovány životopisným medailonům významných právnických osobností, které přiblíží jejich mnohdy nelehké životní osudy a jejich dílo.

Ceny jednoho svazku jsou stanoveny takto:
- doporučená prodejní cena - 1 490,- Kč vč. DPH
- zvýhodněná cena při objednávce celého kompletu - 1 190,- Kč vč. DPH
- zvýhodněná cena pro autory, kteří v daném svazku nemají příspěvek - 990,- Kč vč. DPH
- režijní cena autorského výtisku - 750,- Kč vč. DPH

Při objednávce uveďte prosím do vzkazu, kterou cenovou verzi objednáváte.

Více na: http://www.encyklopedie-pravni-dejiny.cz/

  • Počet stran: 814
  • Formát: B5
  • Vazba: V8
  • Rok vydání: 2021 (1. vydání)

ISBN 978-80-7418-375-1
ISBN 978-80-7418-238-9 (Soubor)

Novinky v nabídce

Není k dispozici

Cena: 0,00 Kč

Není k dispozici

Cena: 0,00 Kč

Zobrazit všechny novinky v nabídce...

Telefon: 777 262 490, e-mail: obchod@keypublishing.cz, více kontaktů...

© 2008 www.keypublishing.cz, webdesign a realizace COVER MEDIA, všechna práva vyhrazena. Tento e-shop je provozován na systému ACTUANA SHOP.