Nakladatelství KEY Publishing - Odborná literatura. - OSTATNÍ Karel Chmelík, František Veselka Kluzný kontakt v elektrických strojích

Kliknutím zvětšíte

Kluzný kontakt v elektrických strojích

Karel Chmelík, František Veselka

Kniha je v našem nakladatelství vyprodána. Další prodej si zajišťuje přímo autor, v případě zájmu vám na něj rádi předáme kontakt.

Cena: 435,00 Kč Běžně za 508,00 Kč
395,45 Kč bez DPH
 ks  

Velká část používaných elektrických strojů točivých je vybavena kluzným kontaktem kartáč - komutátor nebo kartáč - kroužek, který zajišťuje převod proudu mezi statorem a rotorem. Samotný přenos proudu i děje v kluzném kontaktu s sebou přináší řadu problémů. V naší literatuře však dosud chybí práce, která by se touto problematikou souhrnně zabývala.
Cílem této práce je ukázat na soubor problémů souvisejících s kluzným kontaktem a uvést rovněž některé praktické poznatky, získané při jejich řešení. Publikace by měla sloužit provozním technikům k seznámení se s problematikou kluzného kontaktu a měla by jim pomoci při odstraňování poruchových stavů, provozních problémů a modernizaci elektrických strojů. Přáli bychom si, aby posloužila i technikům, zabývajících se výrobou elektrických strojů, uhlíkových kartáčů, sběracích ústrojí a komutátorů a také projektantům pohonů k seznámení s podmínkami, za nichž elektrické stroje v provozu pracují. Vzhledem k tomu, že tato kniha je určena nejširšímu okruhu čtenářů, jsou řešené problémy uváděny populární formou.
Kniha je uspořádána tak, aby obsáhla všechny prvky kluzných kontaktů na elektrických strojích točivých. V úvodních kapitolách jsou uvedeny fyzikální základy nutné pro pochopení dějů v kluz-ném kontaktu. V závěrečných kapitolách jsou popsány poruchy elektrických strojů způsobené špatnou funkcí kluzného kontaktu a možnosti jeho inovace.
 

  • Počet stran: 256
  • Formát: B5
  • Vazba: V2
  • Rok vydání: 2007 (1.vydání)

ISBN 978-80-87071-59-5

Novinky v nabídce

Karel Kadlec, Miloš Kmínek, Pavel Kadlec a kolektiv Measurement and Control of Chemical, Food and Biotechnological Processes - Volume II Process Control

Measurement and Control of Chemical, Food and Biotechnological Processes - Volume II Process Control

Karel Kadlec, Miloš Kmínek, Pavel Kadlec a kolektiv

Cena: 2570,00 Kč
Běžně za 2570,00 Kč

Veronika Steinová Pracovní poměr v letech 1945 - 1965

Pracovní poměr v letech 1945 - 1965

Veronika Steinová

Cena: 298,00 Kč
Běžně za 350,00 Kč

Zobrazit všechny novinky v nabídce...

Telefon: 777 262 490, e-mail: obchod@keypublishing.cz, více kontaktů...

© 2008 www.keypublishing.cz, webdesign a realizace COVER MEDIA, všechna práva vyhrazena. Tento e-shop je provozován na systému ACTUANA SHOP.